مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان شرقي
شنبه, 2 بهمن 1395
رو عنوان : گفتگوی خبری رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی آذربایجان شرقی با خبر گزاری آناج
عنوان : دكتر لطفعلی زاده :كاشت صحیح، به موقع و اصولی را می توان برای تولید محصول سالم لحاظ نمود
کد خبر : ۶۸۸۰۶
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ 
ساعت : ۱۰:۳۱:۱۶

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان ‌شرقی در  این رابطه اظهار داشت: اگر تولید محصولات کشاورزی در کشور مسلح به سلاح علم و دانش شود، همه مشکلات حل خواهند شد.

حسین لطفعلی زاده افزود: این روند باید از زمان کاشت شروع شده و تا زمان مصرف ادامه داشته باشد، یعنی تنها با آزمایش محصولات در هنگام مصرف نمی­توان قضاوت صحیحی انجام داد.

وی از ضررت علمی شدن مراحل تولید محصولات کشاورزی گفت و تشریح کرد: پس کاشت صحیح، به موقع و اصولی همراه با نظارتهای علمی در دوره داشت و برداشت به موقع و صحیح در کنار انبارداری بهداشتی و به دور از نگهدارنده­ های غیربهداشتی را می توان برای تولید محصول سالم لحاظ نمود و درنهایت در صورت نیاز با یک تست پیش از مصرف از عدم وجود ترکیبات سمی مانند آفلاتوکسین­ها می­توان اطمینان یافت.

لطفعلی زاده ادامه داد: در کنار باقی مانده سم و کود، کیفیت نگهداری، فرآوری و ... نیز در رده­های بعدی قرار می­ گیرند.  

ابزار سنجشی برای سالم و ناسالم بودن در دسترس نیست

رئیس  مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش منابع طبیعی آذربایجان‌ شرقی عنوان کرد: در کشورمان هیچ تفاوتی بین محصول سالم و ناسالم دیده نمی­ شود و از طرفی محصولات ناسالم کیفیت بهتر (حداقل ظاهری) دارند از اینرو در بازار به راحتی به فروش می­ رسند.

لطفعلی زاده تاکید کرد: ابزار سنجشی برای سالم و ناسالم بودن در دسترس نیست، می توان گفت که متولی برای تایید سالم یا ناسالم بودن در کشور وجود ندارد.

 

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان ‌شرقی


نمایش تعداد بازدیدها : 130

بازگشت                   
 
مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبيعي آذربایجان شرقی

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8