مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي آذربايجان شرقي
شنبه, 2 بهمن 1395
رو عنوان : گفتگوی خبری دکتررهنمون با خبر گزاری آناج
عنوان : دكتر رهنمون :محصولات سالم در دنیا خیلی سریعتَر به فروش می رسند
کد خبر : ۶۸۸۰۷
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ 
ساعت : ۱۰:۳۳:۱۶

معاون پژوهش و فناوری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و آموزش منابع طبیعی آذربایجان‌ شرقی گفت: محصولات سالم در دنیا خیلی سریع­تَر در دنیا به فروش می­ رسند و مشتری­های مخصوص خود را دارند.

حمید رهنمون با اشاره به اهمیت مشتریان برای حیات بشر افزود: امروزه مشتریان بین المللی به دلیل اهمیتی که برای حیات بشر قایل هستند و سلامتی مشتری در اولویت قرار دارد از این رو سلامت محصولات مورد معامله را قبل از هر کار می­ سنجند.

وی ادامه داد: به تازگی فعالیت شرکتهای مختلف در این زمینه در کشورمان به چشم می ­خورد که جای امیدواری است. به عنوان مثال محصولات تولید شده در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان­شرقی (ایستگاه آبخوانداری تسوج) شامل بادام و انگور به صورت دیم کشت شده­اند و بدون بهره گیری از کود و سم تولید می­شوند توسط یکی از این شرکتها خریداری شد.

مسئله بازاریابی محصولات سالم باید در کشورمان حل شود

معاون پژوهشی و فناوری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و آموزش منابع طبیعی آذربایجان شرقی یادآور شد: البته باید در نظر داشت که برداشت میوه یا محصول سالم منافاتی با مبارزه با آفات و بیمارهای گیاهی و حتی کاربرد سموم آفتکش ندارد، امروز وجود عوامل کنترل بیولوژیک و آفتکش ­های بیولوژیک، این امکان را فراهم می­کند تا بدون هیچ گونه اثر سو روی محصول، عوامل خسارت زا را نیز از بین برد. 

رهنمون بازاریابی را در افزایش تولید محصولات سالم دخیل دانست و تاکید کرد: پس مسئله بازاریابی محصولات سالم باید در کشورمان حل شود، البته این یک مسئله فرهنگی است و نیاز به زمان دارد. مثلا در ایران به ندرت می­توان کسی را پیدا کرد که سیب کِرمو را به سیب سالم (کِرم نزده) ترجیح دهد.

سلامت غذا ریشه در تولید محصولات کشاورزی و دامی ارگانیک و سالم دارد. صنعتی نشدن بسیاری از محصولات کشاورزی در کشور می‌تواند زمینه و فرصت بسیار خوبی باشد برای تولید محصولات کشاورزی و پروتئینی ارگانیک که مسئولان باید از این توانمندی به بهترین شکل استفاده کنند. در سال‌های اخیر برخی از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و پروتئینی در کشور به سمت تولید محصولات سالم و ارگانیک رفته‌اند و استفاده از نهاده‌های شیمیایی به کمترین میزان رسیده است. با این حال فرهنگ استفاده از محصولات ارگانیک در کشور فراگیر نشده است.

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و آموزش منابع طبیعی آذربایجان شرقی


نمایش تعداد بازدیدها : 140

بازگشت                   
 
مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبيعي آذربایجان شرقی

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8